365 Günlük Yolculuğumuz

21. Hafta
Giriş
141. Gün
21.05.2019
142. Gün
22.05.2019
144. Gün
24.05.2019
145. Gün
25.05.2019
146. Gün
26.05.2019
147. Gün
27.05.2019

23 MAYIS

Kutsal Ruh’un Mili

İsa Baba’da sahip olduğu kabule biz de kavuşalım diye bizim reddedilmemize katlandı.

Reddedilmeyi alt etmenin ilk adımı sorunun farkına varmaktır. Sorunu anladığınızda, onunla başa çıkabilirsiniz. Bu konuda yalnız değilsiniz; Tanrı anlamanıza yardım edecektir. Bunu size yaşanmış bir örnekle açıklayayım.

İkinci Dünya Savaşı sırasında, Kuzey Afrika çöllerinde bir hastane hizmetlisi olarak çok zeki bir doktor ile çalışıyordum. Düşman uçakları bize çok yakın bir yere bomba atmıştı. Askerlerimizden birine şarapnel parçası saplanmıştı. Omuzunda küçük siyah bir delik iziyle hastanemize geldi. Sonuç olarak onunla ilgilenmek için çok meşguldüm, omzundaki yarayı temizlemeye ve doğru şekilde yapmaya çalışıyordum. Doktora “Bir sargı bezi çıkarayım mı?” diye sordum.

Doktor “Hayır, bana mili ver.” dedi. Ona küçük gümüş çubuğu verdim ve o da bu çubuğu yaranın içine sokarak çevirmeye başladı. İlk an-da hiçbir şey olmadı. Sonra aniden çubuk yaranın içinde bir şarapnel parçasına değdi ve hasta bir çığlık attı. Doktor sorunun nerede olduğunu bulmuştu.

Yeniden doktora sargı bezi getireyim mi diye sorduğumda şöyle dedi: “Hayır, bana pensi ver.” Pensi yaraya soktu ve şarapnel parçasını yaradan çıkardı. Ancak ondan sonra pansuman yapmaya yanaştı.

Belki de yaranızın üzerine sizi iyileştiremeyecek küçük bir “din sargısı” koyuyorsunuz. İltihaplanmaya neden olan şey hala içerideyse bu işe yaramaz. Ama yüreğinizi Kutsal Ruh’a açarsanız, sorunun kaynağını O ortaya çıkaracaktır. Kutsal Ruh’un mili şarapnel parçasına değdiğinde gerekirse bağırın, acıyı içinizde tutmayın! Ondan pensi ile o sorunu oradan çıkarmasını isteyin. Sonra Tanrı orayı tamamen iyileştirecektir.

Çarmıhta gerçekleştirdiğin iş için teşekkür ederim İsa. Sorunumun kaynağını göstermesi için yüreğimi Kutsal Ruh’un miline açtığımı ilan ediyorum. İsa Baba’da sahip olduğu kabule biz de kavuşalım diye bizim reddedilmemize katlandı. Amin.


365 Günlük Yolculuğumuz bültenimize abone olun, içeriğimiz günlük olarak e-posta adresinize gelsin.