365 Günlük Yolculuğumuz

21. Hafta
Giriş
141. Gün
21.05.2019
142. Gün
22.05.2019
143. Gün
23.05.2019
144. Gün
24.05.2019
145. Gün
25.05.2019
147. Gün
27.05.2019

26 MAYIS

Kendimizi Kabul Etmek

İsa Baba’da sahip olduğu kabule biz de kavuşalım diye bizim reddedilmemize katlandı.

Bir iman eylemiyle, Tanrı’nın Kutsal Kitap’ta söylediklerinin gerçek olduğuna inanmalısınız: Mesih’te kabul edildiniz. Kutsal Kitap, Tanrı’nın sonsuzluklar boyunca amacının bizleri evlatları yapmak olduğunu ve bu amacını gerçekleştirdiğini söyler. Bu, İsa’nın çarmıhta bizim yerimize ölmesiyle mümkün kılındı (bknz. Ef. 1:4-6). İsa aracılığıyla Tanrı’ya geldiğinizde, Tanrı sizi kabul eder. Sizi geri çevirmeyecektir.

Bu kabul edilmeye doğru adım atarken, kendinizi kabul etmelisiniz. Çoğu zaman, bunu yapmak en zorudur. Başarısızlıklarımızın ve yanlış başlangıçlarımızın, belki de başkalarını yanılttığımız yolların listesine göz atar dururuz. Kendinizi “başarısızlık” olarak etiketleyebilirsiniz, ama Tanrı’nın sizin üzerinize koyduğu etikette “Oğlum” veya “Kızım” yazar. Kendimizi kabul etmeliyiz, çünkü Tanrı bizi kabul etti.

İsa aracılığıyla Tanrı’ya geldiğinizde, yeni yaratık olursunuz: “Bir kimse Mesih'teyse, yeni yaratıktır; eski şeyler geçmiş, her şey yeni olmuştur. Bunların hepsi Tanrı'dandır. Tanrı, Mesih aracılığıyla bizi kendisiyle barıştırdı ve bize barıştırma görevini verdi” (2. Kor. 5:17-18). Bu yeni yaratılıştır. Kendiniz hakkında Mesih'e gelmeden önceki halinizi dikkate alarak düşünmeyin, çünkü yeni bir yaratık oldunuz.

Birlikte dua edelim: “Tanrım, beni sevdiğin, benim yerime ölmesi için Oğlun İsa’yı verdiğin için Sana teşekkür ederim. O benim günahlarımı üstlendiği, reddedilmemi aldığı ve cezamı ödediği için Sana teşekkür ederim. Ve O’nun aracılığıyla Sana geldiğimden, reddedilmedim ve dışlanmadım. Beni gerçekten seviyorsun. Gerçekten senin evladınım. Gerçekten benim Babam’sın. Senin ailene aitim. Gökler benim evimdir. Teşekkür ederim Tanrım. Amin.”

Çarmıhta gerçekleştirdiğin iş için teşekkür ederim İsa. Tanrı’nın Mesih’te kabul edildiğimi söyleyen sözüne inanarak kendimi kabul ediyorum. İsa Baba’da sahip olduğu kabule ben de kavuşayım diye benim reddedilmeme katlandı. Amin.


365 Günlük Yolculuğumuz bültenimize abone olun, içeriğimiz günlük olarak e-posta adresinize gelsin.