365 Günlük Yolculuğumuz

21. Hafta
Giriş
141. Gün
21.05.2019
142. Gün
22.05.2019
143. Gün
23.05.2019
144. Gün
24.05.2019
145. Gün
25.05.2019
146. Gün
26.05.2019

27 MAYIS

Yerinizi Bulmak

İsa Baba’da sahip olduğu kabule biz de kavuşalım diye bizim reddedilmemize katlandı.

Kabul edilmeye ulaşmanın önemli bir aşaması daha vardır ve bu da Tanrı’nın halkı tarafından kabul edilmektir. Bunun anlamı, Mesih’in bedenindeki yerinizi bulmanızdır.

Görüyorsunuz, Hristiyanlar olarak izole edilmiş bireyler değiliz. İmanlı kardeşlerimizle ilişki içindeyiz. Bu ilişki, günlük yaşamımızda kabulümüzün nasıl yürüdüğünü gösteren yollardan biridir. Göksel Babamız tarafından kabul edilmek yeterli değildir. Bu ilk adımdır ve gerçekten de çok önemlidir. Ama bundan sonra, kabul edilmemiz, imanlı kardeşlerimizle ilişkimizde yerini bulmalıdır.

Toplu olarak, Hristiyanlar bir bedeni oluşturur, her Hristiyan bu bedenin bir üyesidir. Hiçbirimiz imanlı bir kardeşine “Sana ihtiyacım yok” diyemez. Hepimizin birbirimize ihtiyacı vardır. Tanrı, üyelerinin karşılıklı olarak birbirine bağımlı olduğu bir beden yaratmıştır. Bu üyelerin hiçbiri kendi başına verimli çalışamaz. Bu prensip hepimiz için geçerlidir. Sizin için geçerlidir. Mesih’in bedenindeki yerinizi bulmalısınız. Diğer üyelere ihtiyacınız vardır ve onların da size ihtiyacı vardır. Bedendeki yerinizi bulmak, kabul edilmenizi gerçek, günlük bir deneyim haline getirir.

Böyle bir ilişki için yürekten yakarıyorsanız, şöyle dua etmenizi öneririm: “Rab, adanmış imanlılardan oluşan ruhsal ailenin bir parçası olarak Senin evinde yaşamak istiyorum. İçimde buna engel olan şeyler varsa, onları kaldırmanı istiyorum. Beni bu isteğimin gerçekleşebileceği bir guruba yönlendir ve gerektiği şekilde onlara adanabilmemi sağla. İsa’nın adıyla, amin.”

Çarmıhta gerçekleştirdiğin iş için teşekkür ederim İsa. Biraz önce dua ettiğim gibi, Mesih’in bedenindeki yerimi bulmaya açık olduğumu ilan ediyorum. İsa’nın Baba’da sahip olduğu kabule ben de kavuşayım diye benim reddedilmeme katlandığını ilan ediyorum. Amin.


365 Günlük Yolculuğumuz bültenimize abone olun, içeriğimiz günlük olarak e-posta adresinize gelsin.