Tanıklıklar

Derek Prince’in ilk okuduğum kitabı “Vazgeçme Lütfu” ydu. Yazarın bu kitaptaki yaklaşımı yüreğime o kadar dokundu ki, yıllar içinde 10 kitabını daha büyük bir zevkle okudum.
Yazar Kutsal Kitap’tan en karmaşık gibi görünen konuları bile ele aldığında, bunu son derece sade ve anlaşılır bir dille aktarıyor. Daha önce Kutsal Kitap’ın yanısıra birçok başka ruhsal kitap okumuştum. Ve Derek Prince kitaplarının, Tanrı’nın Sözü’nü anlamamda benim için yeni bir boyut açtığını rahatlıkla söyleyebilirim.
Dünyanın dört bir yanında bu hizmet için çalışan herkese minnettarım.G.S.
Okuduğum her bir Derek Prince kitabı,öğrendiğim her bir ayet,içimde gerçekten bir çok değişime,diri ırmakların akmasına ve gelişimime yardımcı oldu.Rab'deki eğitimime katkısı olan ve bu kitapların oluşumunda emeği geçen herkese teşekkürler.B.D.
“Tanrının Sağlayışını Eksiksiz Almak” kitabinin bana sağladıgı teşvik ve bereket:
Okuduğum kitap için öncelikle teşekkür ediyorum. Bir Hristiyan olarak yaşadığım bu hayatın içinde her zaman zorlandığım konulardan biri de Tanrı’nın sağladığı bereketleri tam olarak alamamaktan yakınmaktır. Tabi en büyük sorun günahın üzerimdeki etkisi. Bunun üzüntüsü hayatımda bir iki konuda kökleşerek devam etmekte ve hep elimde olmadan bir günahın içinde kalmaktan dolayı savaş içindeyim .Artık şunu biliyorum, ben Tanrı’ya yakın oldukça ve Kutsal Ruh’la paydaşlık içinde kaldıkça her konuda özgür olabiliyorum. Bunun için karar verip Tanrı’ya odaklanıp sabırla onun sesini duymayı ve O’nun benim için seçtiği hayatı itaat ederek yaşamak için dua ediyorum. Evet %100 ürün vererek görünmez olan görür gibi yaşamak istiyorum. Rab imanımı arttırsın....K.Ç.
“Tanrının Sağlayışını Eksiksiz Almak”
Tanrı’yla yaşamak hakkında okuduklarım, önceliğimin yaşam tarzıma bir çeki düzen vermek olması gerektiğinin farkına varmamı sağladı.
Ayrıca, Tanrı’nın bizden yaşamamızı istediği doğru hayat tarzını ve bu hayat tarzını yaşamanın kıymetli hazineler bulmakla eşdeğer olduğunu öğrendim.H.S.
“Reddedilme İçin Tanrının Çözümü”
İnsanın kendini Baba’ya ve Rab’be teslim etmesinin, fiziksel olarak Babamızın kucağındaki güven duygusunu hissetmemizi sağladığını ve büyük bir esenlik verdiğini hissettim.
Sorunlarımızın çözümünün Rab’de olduğunu gördüm.
Tanrı bizler ne yaparsak yapalım ne yaşarsak yaşayalım bizi seviyor.
Rab’le konuşmam ve O’na tüm dertlerimi sıkıntılarımı hissettiklerimi anlatmam gerektiğini gördüm okuduğum bu kitapta.M.S
Merhaba, ilk olarak tüm Derek Prince ekibine bu kitapları bize ulaştırdığı için teşekkür ederim.
Derek Prince’den Kutsal Ruh, Red Edilme İçin Tanrı’nın Çözümü, Vazgeçme Lütfu, Lüsifer Açığa Çıktı kitaplarını okudum ve hayatımda yaşadığım bazı sorunlara birçok cevap buldum. Bir çok konuda farkındalığım arttı ve hayatımda değişiklikler yapmama ve daha huzurlu bir ruh haline sahip olmama vesile oldu. Umarım daha çok kitabı tercüme edilir ve bize ulaşır. Teşekkürler.L.K.Ç
Tanışma mutluluğunu yaşadığım Derek Prince kitaplarından “Vazgeçme Lütfu” hakkında duygularımı paylaşmak istiyorum; her yeni doğan günün çarmıhımı yüklenmek konusunda bir “fırsat” olduğunu, vazgeçmenin (vazgeçebilmenin) bir “lütuf” olduğunu kitap sayesinde daha iyi hissedebildim. Ümit ve duam, verdiği her şeyi, istediğinde teslim edebilmemi sağlayacak sadakat ve olgunluğu Rab’in kalbime koyması yönündedir.S.M.
“Kutsal Ruh”
Okuduğum şeylerin bazılarını duymuştum. İman olunca Kutsal Ruh da insanda çalışmaya başlıyor. Kutsal Ruhun çok iyi bir hizmetli olduğunu farkettim. Okuduklarımı kendim de düşündüğümde Kutsal Ruhun bende de çalıştığını gördüm. Kutsal Ruh imanlı inançlı bir insanı terk etmeyeceğini anladım.

“Lucifer Açığa Çıktı”
Şeytan’ın bir şarkı sözü ile bile insanı etkileyebileceğini öğrendim. İsa Mesih’in çarmıhı ile Şeytan’ı yendiğini gördüm.M.G
Merhaba,
Derek Prince'ye çok teşekürler. Küçük kitaplarınızdan çok faydalanıyoruz.
Yayınlarınızın devam etmesini istiyorum. Özellikle "Vazgeçme Lütfu" kitabınızdan çok bereket aldım. Diğer serileri de okuyacağım. Rab hizmetinizi bereketlesin.E.M
“Yetimler ve Dullar”
Tanrı ile düzenli bir ilişki kurma ve Eyüp'ün kitabı üzerine yoğun düşündürdü beni, tanıklıklar çok etkileyiciydi. Standart doğruluğu sorgulamak, sorumluluklarımızı fark ederek hayata geçirmek konusunda yardımcı oldu.S.M
“Tanrı'nın Huzuruna Girmek”
Derek Prince kitaplarını okumak pek de kolay değil kanımca. Çünkü adeta ders kitapları gibi çok dikkatli okumak gerekiyor. Bu kitapta da öyle çok ayrıntı benzetme ve sembollerden bahsediyordu ki Tanrı'nın kusursuz planına bir kez daha hayran kaldım. Tapınağın ayrıntılarındaki yüklü anlamlar Rab’bi bir kez daha yüceltmem için fırsat oldu.

“Lucifer Açığa Çıktı”
Bu kitapta çevremizin ne kadar çok tehlikeli olduğunu ve ne kadar daha çok Rab’be bağlanmanın ve güvenmenin önemini bir kez daha anladım. Kötü olan nasıl çalışıyorsa Rab’bin çocukları da ne kadar daha fazla çalışmalı. Rabbe hamdolsun.S.U.
Derek Prince’in bir çok kitabını okudum. Hepsi de benim için yeni bir ufuk açtı. Onun eserleri bana Kutsal Kitap’a ve Tanrı’nın prensiplerine son derece tutarlı ve uygulanabilir bir bakış açısı kazandırdı. Ancak özellikle “Vazgeçme Lütfu” ve “Dullar ve Yetimler” kitapları sarsıcıydı. Hayatım boyunca haklarımdan vazgeçmenin, Rab İsa gibi kendi sahip olduklarımı isteyerek bırakabilmenin önemli olduğunu kabul etmiştim. Ancak “Vazgeçme Lütfu” kitabı bana bu gerçeğin derinliğini ve ruhsal hayattaki önemini gösterdi. Aslında bir çok kötülüğün kökeninde bir türlü vazgeçememe olduğunu daha iyi anlıyorum. Hak olarak gördüğümüz bir çok şeyin sonunda bizim Sodom ve Gomoramıza dönüştüğünü gördüm. Bu kitap bana bu gerçeğin prensiplerini net olarak gösterdi. Artık haklarımdan vazgeçmek daha kolay. Bazen zorlandığımda kitabın kapağını bile hatırlamak bana güç veriyor. Diğer kitap ise “Dullar ve Yetimler”... Sarsıcı! Maddiyatın her şey olduğu bir ortamda aslında dullar ve yetimler, yani bir toplumun en muhtaç ve sıkıntıda olan kesimini göz ardı etmek çok kolay. Derek Prince bu kitabında bu günahın putperestlik kadar Tanrı’yı öfkelendirdiğini gösteriyor. Sade ve basit bir anlatımla, ancak son derece kesin bir şekilde bunu gösteriyor. Kitapta yapılabilecek pratik uygulamalar da sunuluyor. Tanrı’nın kutsamasını ve beğenisini kazanmak aslında çok kolay, Dullara ve Yetimlere, ezilmiş ve muhtaç olanlara, yoksullara sahip çıkmak. Kitapta en çok ilgimi çeken şey ise Derek Prince yazdığı her şeyi sadece bir bilgi olarak değil kendi hayat tecrübesinden yola çıkarak yazıyor. Edindiğim izlenim bu ve bu gerçekten çok etkili. Rab bu büyük yazarın eserlerini insanlara ulaştırmaya çalışan herkesi kutsasın.D.D.
“Vazgeçme Lütfu” adlı kitabı okuduğumda, benim içinde bir kez daha gözden geçirmemi sağladı ve öğretti.
  1. Öncelikle kendi içimde başarma hırsı, başarılı olma arzusu, yüksek olmak, yükselmek isteği gerçeğinle yüzyüze geldim.
  2. Bu yüzleşmeden sonra öğrendiğim daha farklıydı.Öncelikle bu dünyada yada Evrende bir hiç olduğumu, yalnız ve hep bir koşuşturmanın peşinde olduğumu gördüm.
  3. Bütün bunlara rağmen ” Eğer ben kendi başarma isteklerimi, yükselme arzılarımı, yanlızlıklarımı, kaygılarımı, kavgalarımı, savaşmalarımı, düşünce ve planlarımı TANRI’ya kurban olarak sunduğumda,
    • Başarılı olmaktan vazgeçiyorum
    • Özgürleşiyorum.. kendimi daha rahat hissediyorum
    • Böylece TANRI ile daha fazla işbirliği halinde oluyorum
İşbirliğinden söz etmek istediğim ”Ortak ”olmak. TANRI ile ”ORTAK” çalışmak... Bu sayede işlerim daha yolunda gidiyor, daha planlı, daha sakin, daha aklım başımda... dolayısyle daha mutluluk duyuyorum.
İşte RABBİMİZ ve KURTARICIMIZ MESİH İSA’nın şu sözleri bende çok etkili oluyor. Fedakarlığı öğretiyor bana sanki...
”Size doğrusunu söyleyeyim, buğday tanesi topraağa düşüp ölmedikçe yalnız kalır. Ama ölürse çok ürün verir” Yuh. 12:24.
Amen ve Amen
Allelluya, Alleluya, Alleluya MESİH İSAK.T
”Tanrı’nın Huzuruna Girmek”
Bu kitabı okuyarak Rab’bin önünde nasıl durmam gerektiğini fark ettim O’na olan minnettarlığımı, onun yüceliğini överek iyiliklerini ikrar ederek ona olan sevgimi ifade edebildiğimin bilincine vardım.Ve benim bu aciz söylemlerimin onun için ne kadar değerli ve önemli olduğu her övgü sözümün Rab’de ne kadar anlamlı olduğunu öğrendim. Kendim için dua etmekten vazgeçip Rab’bi överek ondan gelen lütufları görmeye başladım. Şükürler olsun.L.T
Öncelikle tüm Türkiye Derek Prince hizmetinde çalışan kardeşlerime teşekkür ediyorum. Dünya üzerinde çeşitli yerlerde bu hizmette olan başka kardeşlerimi de bu vesile ile anıyorum. Rab hepsini bereketleyip, kutsasın ve bu kitaplar herkese bereket olmaya devam etsin.
Şu ana kadar Türkçe baskısı olan kitapların tümü için diyebilirim ki hepsi ayrı ayrı bereket oldu bana. Bunları zaman içinde yazmak istiyorum. Ama ben özellikle şimdilik "Vazgeçme Lütfu" kitabından bahsetmek istiyorum. Çünkü gerçekten bu kitap bana farklı bir anlayış ve bereket oldu.
Kendimizi inkar etmek bölümünde geçen "çarmıhınız, iradenizin ve Tanrı'nın iradesinin kesişti yerdir", " eğer gönüllü olarak canınızı vermezseniz onun kontrolünde kalmaya devam edeceksiniz" cümleleri gerçekten bana Rab’be yüzde yüz teslimiyeti ve adanma konusunda ışık tuttu.
Vazgeçmeye istekli olmak bölümü ise her Hristiyanın bence okuması ve üzerinde düşünmesi gereken önemli bir konu. Bölümün sonunda geçen özet yazı çok şey anlatıyor...
Bırakmaya istekli olmalısınız. Şunu diyebilirsiniz: " Bu haksızlık, bu mantıksızlık, bu adaletsizlik!" Ne olmuş yani? Ayarlayan Tanrı'dır. Kontrol O'ndadır. İman budur.
Hakkımızdan yeri gelince vazgeçebilmek gerçekten büyük bir lütuf. Bunu ancak Rabbin yardımı ile yapabiliriz. Aynı zamanda da çok rahatlatıcı bence çünkü kontrolün Rab'de olduğunu bilmek, çabalamanın verdiği stres ve belirsizlikten kurtulmak demektir.
Bu kitap küçük ve ince. Hemen okunabilir gibi gözükebilir ama çok düşündürten ve zor bir konuyu ele alan bir kitap. Vazgeçme lütfu alçakgönüllü bir yürekle imanla beklemeyi ve itaat etmeyi gerektiren bir durum gerçekten de.
Esenlikle,K.Ö.
”Kutsal Ruh Kimdir?”
Benim içime dokunan Bilgelik Ruhu, Anlayış Ruhu, Öğüt Ruhu, Sonsuzluk Ruhu, Tanrı korkusu Ruhu.
Tanrının sözlerinin içimize dokunması ve onun yolunda yürümemiz. İsa Mesihi hoşnut eder. Tanrı kendimiz hakkında bilmediğimiz şeyleri dahi bilir.S.T