365 Günlük Yolculuğumuz

8. Hafta
Giriş
50. Gün
19.02.2019
51. Gün
20.02.2019
52. Gün
21.02.2019
53. Gün
22.02.2019
54. Gün
23.02.2019
56. Gün
25.02.2019

24 ŞUBAT

Acımasız Çarmıh

Şeytan’ın bende yeri yok, üzerimde bir gücü yok, ödenmemiş hiçbir hakkı yok. Hepsi İsa’nın kanıyla ödendi!

Birçok insan korku, depresyon, yalnızlık, şehvet veya öfkeyle savaşırlar. Bir danışman bir yere kadar bize yardımcı olabilir;ama son çare, çözüm kendi ellerimizdedir: Çarmıh. İçimizdeki bu doğayı, ne zaman ve nerede yükseldiğini tanımlamalıyız. Özgürleştirme hizmetinde, kapılara bekçilik yapan iki cin vardır. Arkadan gelen cinin girmesi için kapıyı itip dururlar. Bu bekçiler, kendine acıma ve gücenmedir. Kendine acıma, Şeytan’ın çok güçlü bir aletidir ve kimse gücenikliği şımartma lüksüne sahip değildir.

Bir noktada acımasız olmalıyız. Çarmıh tamamen acımasızdır, çarmıhta rahatlık, çekicilik veya tatlılıktan eser yoktur. Nefret etmekte zorlanırız, çünkü bu neredeyse kendimizden nefret etmek gibidir. İlginçtir, beni kuşatan günah babamın benden önce yaşadığı bir sorundu. Çocuklar ebeveynlerinden birçok şey miras alırlar ve belli davranış kalıpları önceden belirlenmiş olarak önümüze konur. İçimde doğrudan babamın davranışının ürünü olan davranış kalıpları görürüm.

Kutsal Ruh’tan sorunlarımızın doğasını tanımlamasını istemeliyiz. Sorunlarınızı tam isimleriyle çağırın (sevimli isimler olmasalar da); belki şehvet, yalan veya kibir. Sonra şöyle demeliyiz: “O (ismiyle) İsa’da çarmıha gerildi. Onu çarmıha çiviliyorum. Benim üzerimde daha fazla egemenlik sürmesine izin vermiyorum. Çarmıh aracılığıyla ondan özgür kılındım.”

İsa’nın kanı için teşekkür ederim Rab. Hayatımı kuşatan günahın (ismiyle) İsa’da çarmıha gerildiğini ilan ediyorum. Onu çarmıha çiviliyorum. Benim üzerimde daha fazla egemenlik sürmesine izin vermiyorum. Şeytan’ın bende yeri yok, üzerimde bir gücü yok, ödenmemiş hiçbir hakkı yok. Hepsi İsa’nın kanıyla ödendi! Amin.


365 Günlük Yolculuğumuz bültenimize abone olun, içeriğimiz günlük olarak e-posta adresinize gelsin.