365 Günlük Yolculuğumuz

8. Hafta
Giriş
50. Gün
19.02.2019
51. Gün
20.02.2019
52. Gün
21.02.2019
53. Gün
22.02.2019
54. Gün
23.02.2019
55. Gün
24.02.2019

25 ŞUBAT

Söylemeye Devam Edin!

Şeytan’ın bende yeri yok, üzerimde bir gücü yok, ödenmemiş hiçbir hakkı yok. Hepsi İsa’nın kanıyla ödendi!

Bu ilanı ilk kez yaptığımızda Şeytan bize gülecektir.Söylemeye devam etmeliyiz. Şeytan ayartıcıdır, ama bunu çok sistemli yapar ve hiç zaman kaybetmez. Sizden cevap aldığı sürece sizi ayartmaya devam edecektir. Artık başka cevapalamadığında, sizi ayartmakla uğraşmayacaktır.

Gücenme alanında ayartıldığımızı varsayalım. Sürekli şöyle demeliyiz: “O çarmıha gerildi. Üzerimde hiçbir gücü yok.İçimde hiçbir yeri yok.” İblis şöyle diyecektir: “Bu aslında gerçek değil. Sadece Prince kardeşin söylediği birşey.” Ama söylemeye devam edelim. Ve bir süre sonra sözümüz okadar gerçek hale gelecektir ki, iblis artık daha fazla bizi ayartmakla zaman kaybetmeyecektir.

Yapmamız gereken şeylerden biri karakterimizin duvarlarını inşa etmektir. Kutsal Kitap, kendini denetleyemeyen kişinin yıkılmış sursuz kent gibi olduğunu söyler (Bknz. Özdeyişler 25:28).Günümüz kültüründe kötü aileler, uyuşturucular veya kötü etkiler nedeniyle birçok insan yıkık dökük surlar gibi büyür. Uyuşturucu bağımlısı olmuş bir kişi, kesinlikle koruma surları olmayan bir şehir gibidir. İrademizi güçlendirerek ve çarmıh tarafından satın alınmış haklarımızı öne sürerek bu surları inşa edebiliriz. Bu süreci berbat bir deneyim olarak düşünebiliriz. Ne kadar iyi bir şey yaptığımızın farkına varmayız, ama sonunda güçlü bir karakter inşa etmiş oluruz. Armağanlar geçicidir, sadece bu yaşam içindir; karakter ise kalıcıdır, bizimle birlikte sonsuzluğa gider. Tanrı kesinlikle armağanlarınızdan çok karakterinizle ilgilenir.

İsa’nın kanı için teşekkür ederim Rab. İrademi güçlendireceğimi, çarmıh tarafından satın alınmış olan haklarımı kullanacağımı ve bıkmadan şunu tekrarlayacağımı ilan ediyorum: Şeytan’ın içimde yeri yok, üzerimde bir gücü yok, ödenmemiş hiçbir hakkı yok. Hepsi İsa’nın kanıyla ödendi! Amin.


365 Günlük Yolculuğumuz bültenimize abone olun, içeriğimiz günlük olarak e-posta adresinize gelsin.