365 Günlük Yolculuğumuz

32. Hafta
Giriş
218. Gün
06.08.2019
219. Gün
07.08.2019
220. Gün
08.08.2019
221. Gün
09.08.2019
222. Gün
10.08.2019
223. Gün
11.08.2019

12 AĞUSTOS

Ruh’la Erişim

Kutsal Ruh aracılığıyla Tanrı’nın huzuruna çıkabilirim.

Tanrı’ya, Kutsal Ruh’la sahip olduğumuzdan daha fazla erişimimiz yoktur, çünkü Tanrılığın bir prensibi vardır. Bir kişinin Tanrı’ya erişime sahip olabilmesi için temsilci olarak gönderilen Kişi onurlandırılmalıdır. Dolayısıyla, Baba Oğul’u gönderdiğinde şöyle dedi: “Bugünden itibaren, Oğul’un aracılığı olmadan kimse Bana gelmesin. Temsilcimi yok sayarak Bana gelemezsiniz, çünkü her durumda Ben göndermiş olduğum Kişi’yi yüceltirim.”

İsa yeryüzündeki görevini tamamladığında ve Baba’ya geri döndüğünde, Baba ve Oğul, Kutsal Ruh’u yolladılar. Aynı prensip burada da geçerlidir. Kutsal Ruh’u yok sayarak Baba’ya ve Oğul’a erişimimiz olmaz. Kutsal Ruh’u atlayıp, Baba ve Oğul’a gelemeyiz.

“O'nun aracılığıyla hepimiz [Yahudiler ve diğer uluslar] tek Ruh'ta Baba'nın huzuruna çıkabiliriz.”(Efesliler 2:18)

Kutsal Ruh’u dışarıda bırakarak, erişim iznine sahip olamayız. Birçok Hristiyan, Tanrı’nın huzuruna Oğlu İsa aracılığıyla çıktığımız gerçeğine odaklanır. Bu tamamen doğrudur, ama gerçeğin tamamı bu değildir. Oğul aracılığıyla, Kutsal Ruh’la, Baba’ya gidilir. Aynı şekilde, Baba’nın Ruhu’yla Oğul’daysak, Baba da bizde yaşar. Her iki yönde de, ister Biz baba’ya gidelim, ister Baba bize gelsin, Kutsal Ruh bu denklemin hayati bir parçasıdır. Ruh aracılığıyla Oğul’da Baba’ya erişimimiz vardır. Kutsal Ruh aracılığıyla Oğul’daysak Baba içimizde yaşar.

Kutsal Ruh’u bu denklemin dışında bıraktığımızda, Bizim Tanrı’ya, Tanrı’nın da bize erişimi olmaz. Tamamen Kutsal Ruh’a bağımlıyız.

Sana gelebildiğim için teşekkür ederim Rab. Oğul’a ve Baba’ya erişebilmek için tamamen Kutsal Ruh’a bağımlı olduğumu ilan ediyorum. Kutsal Ruh aracılığıyla Tanrı’nın huzuruna çıkabilirim. Amin.


365 Günlük Yolculuğumuz bültenimize abone olun, içeriğimiz günlük olarak e-posta adresinize gelsin.